Bułgaria

Turystyka czyli gdzie wybierać się na wycieczki

Planując bałkańskie podróże nie wypada wręcz pominąć Bułgarii. Co prawda głównym powodem, przez który kraj ten stał się popularnym miejscem spędzania urlopów, był fakt wspólnego przynależenia do niesławnego bloku wschodniego - ale dzisiaj ten kraj
z powodzeniem zrywa z tym wizerunkiem.

Kiedy najlepiej odwiedzić Bułgarię? Oczywiście latem, choć coraz większą popularnością wśród miłośników sportów zimowych cieszą się tamtejsze góry.

Oczywiście najpopularniejszym miejscem jest Riwiera Bułgarska, czyli tereny nad Morzem Czarnym. Latem jest tu wyjątkowo ciepło, co zdecydowanie sprzyja plażowaniu. Dodatkowo morska woda jest w tym rejonie ciepła i bardzo przejrzysta. Przy tak doskonałych warunkach turystycznych na riwierze powstało wiele ośrodków wypoczynkowych, nawet tych najbardziej luksusowych. Bułgaria posiada wyjątkowo szerokie plaże miejscami nawet na 100m! (więcej informacji w przewodniku - www.travelplanet.pl/przewodnik/bulgaria/)
Wyjątkowym miejscem bułgarskiego wybrzeża jest kurort Złote Piaski. Nazwę wziął zapewne od bardzo delikatnego i drobnego piasku jaki leży na tutejszych plażach. Niegdyś było to miejsce bardzo elitarne, bo spędzali tu wczasy najwyżsi rangą oficjele. Dziś do jeden z najatrakcyjniejszych miejsc wakacyjnego wypoczynku w tej części Europy.

Bułgaria ma w swojej ofercie turystycznej jeszcze jeden skarb - są nim tutejsze Góry Riła! Tutejszy masyw górski, który ma około 90 szczytów wyższych niż 2000 m n.p.m, to jedno
z najładniejszych tego typu miejsc w Europie. Można też tu natrafić na niezwykle malownicze jeziorka, których jest aż 150. Te bułgarskie góry zimą zamieniają się w raj dla narciarzy, snowboardzistów i miłośników innych zimowych atrakcji. Na turystów czeka tu całkiem sprawnie rozbudowana infrastruktura, wszystko po to by zimowy wyjazd do Bułgarii był bardzo udany!